Pečovatelská služba

Poskytujeme pomoc, podporu a péči ve vymezeném čase v přirozeném domácím prostředí osobám se sníženou soběstačností a rodinám s dětmi, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby. Službu poskytujeme dle jejich individuálních potřeb, možností a schopností. Těmto lidem pomáháme např. s hygienou, úklidem, při podávání stravy. Zajistíme nákupy, dopravu k lékaři, dovoz oběda. Služba je zpoplatněna.

mám zájem o tuto službu

pečovatelská služba

Příklad dobré praxe

Paní Pavla žije sama v malém bytě panelového domu. Z rodiny se stýká pouze s vnučkou, která je však časově velmi vytížená a hodně cestuje, není tedy v jejích možnostech zajistit pomoc v míře, které by paní Pavla potřebovala ...

Paní Pavla nebyla schopna dojít na nákup a uvařit si hlavní jídlo, tak vnučka oslovila a začala využívat pro babičku Pečovatelskou službu Charity České Budějovice. Pak přišlo zhoršení zdravíčka a dlouhý pobyt v nemocnici. Tam se její stav natolik zhoršil, že pracovnice nemocnice vyřídila paní Pavle pobyt v domově seniorů. Tady byla rok a nebyla zde šťastná, toužila po návratu domů a zhoršoval se jí psychický stav. V té době vnučka oslovila po předchozí zkušenosti znovu českobudějovickou Charitu s prosbou, zda bychom babičce mohli po návratu do domácího prostředí opět pomáhat s činnostmi, které sama nezvládne. Ve spolupráci s vnučkou jsme zajistili babičce bezpečné domácí prostředí a současně připravili potřebné kompenzační pomůcky, které jsou při fungování v domácnosti pro paní Pavlu nezbytné (chodítko, nástavec na WC, závěs nad postel…). V den příchodu domů měla již zajištěný oběd a nákup dle svého přání. Z našich služeb paní Pavla dále využívá běžný úklid a údržbu domácnosti a pomoc při úkonech osobní hygieny. Zároveň jsme vyřídili všechny potřebné papíry (žádost o navýšení příspěvku na péči a související dávky). Časem se paní Pavla doma aklimatizovala, zlepšil se jí psychický stav a vyslovila přání, že by chtěla s někým trávit volný čas – vyprávěním, procházkami, předčítáním. Sociální pracovnice tedy po domluvě zajistila charitní Osobní asistenci, která ji navštěvuje třikrát týdně a zajišťuje jí aktivní a smysluplné trávení společného času dle jejích představ. Paní Pavla je spokojená, protože může důstojně žít ve svém vlastním bytě, v prostředí, které zná celý život a cítí se v něm v bezpečí.

Provozní doba
PO–PÁ                 6:30–20:00 hod.
Víkendy + svátky  6:30–18:00 hod.

Kancelář vedoucí služby a sociálních pracovnic
PO–PÁ                7:00–15:30 hod. (dle telefonické domluvy)

registr poskytovatelů soc.služeb        popis služby dle registru

 

Kde nás najdete: Žižkova tř. 309/12, 370 01 České Budějovice - budova Stavounionu

mapa Žižkova 12 orig

Sociální služba je podpořena z rozpočtu Jihočeského kraje a Statutárního města České Budějovice

MM     jihocesky kraj-barevne
       

Kontaktujte nás:

adresa: Žižkova tř. 309/12, 370 01 České Budějovice
telefon: +420 387 718 220, +420 731 604 510
e-mail: pecovatelka@cbudejovice.charita.cz

Ing. Ivana Fenclová

vedoucí Charitní pečovatelské služby

Jitka Beníšková

Tel.: 387 718 211, 775 655 399
koordinátorka Charitní pečovatelské služby A

Renata Šupitarová

Tel.: 387 718 216, 731 604 194
koordinátorka Charitní pečovatelské služby B