Pomáhat je Boží

Naši práci vnímáme jako poslání. Je něčím, co nás obohacuje a naplňuje. Vnáší do našich životů řád a  dává jim smysl. Je spojením profesionality a lidskosti. Řídí se etickým kodexem postaveným na principech křesťanské lásky (caritas) a Desatera. 

Dekacert_final-000001Dekacert_final-000002Dekacert_final-000003Dekacert_final-000004

Naši klienti – zdroj životní moudrosti a energie

Každý člověk je pro nás důležitý. Některé klienty doprovázíme řadu let, využívají naši komplexní péči a navštěvujeme je i několikrát denně. Jiní řeší krizovou životní situaci a pro její překlenutí jim stačí krátkodobé využití jedné z námi nabízených služeb. Pro nás i naše klienty je podstatná nejen profesionalita našich pracovníků a kvalita služeb, ale i lidský přístup, vzájemná komunikace a důvěra.

Mnohdy je práce našich zdravotnic, pečovatelek, pečovatelů a sociálních pracovnic a pracovníků fyzicky i psychicky náročná, ale díky klientům, u kterých se navzdory jejich vysokému věku, vážnému onemocnění či postižení setkáváme s obdivuhodným elánem a optimismem, životní moudrostí a nadhledem, se nám daří potřebnou energii opět načerpat. Právě oni jsou pro nás nezbytnou motivací pro další práci. Některé z nich bychom vám postupně rádi představili a zároveň se podělili o zpětnou vazbu na naše služby, které si vždy velmi vážíme a která je pro nás rovněž nesmírně důležitá. 

 

Provozujeme několik azylových domů, které zachraňují životy nejen v zimě
11. ledna 2022 Charita Česká republika

Provozujeme několik azylových domů, které zachraňují životy nejen v zimě

Celoročně pomáháme lidem bez přístřeší. Naši podporu potřebují zejména v zimě, když rtuť na teploměru klesne na bodu mrazu. Těm, kteří se ocitli bez střechy nad hlavou, poskytujeme několik služeb. Vedle nocleháren nebo denních center provozujeme také azylové domy, rozmístěné v různých koutech celého Česka.

Výroční zpráva Charity za rok 2020 je důkazem odhodlání a vytrvalosti i v náročných časech pandemie
2. července 2021 Charita Česká republika

Výroční zpráva Charity za rok 2020 je důkazem odhodlání a vytrvalosti i v náročných časech pandemie

Téměř celý rok 2020 byl nejen u nás, ale po celém světě poznamenán pandemií zcela nové nemoci, která nás svým nečekaným a razantním nástupem všechny zaskočila nepřipravené a na několik měsíců zcela ochromila společenský i hospodářský život. Pandemie nemoci covid-19 zasáhla rovněž Charitu Česká republika a výrazně znesnadnila našim pracovníkům pomoc potřebným. Protože nechceme nechat za žádných okolností lidi v nouzi napospas jejich osudu, snažili jsme se vždy najít cesty, jak lidem v nepříznivé situaci pomoct, byť třeba na dálku, například kontaktem po telefonu. Na mnoha místech tak byla Charita jedinou institucí, která bez přestání pracovala a dávala lidem naději a jistotu.

Paní Marie oslavila 101. narozeniny
22. června 2021 Pomáhat je Boží

Paní Marie oslavila 101. narozeniny

Paní Marie minulý týden oslavila 101. narozeniny. Včera jsme paní Marii navštívili s kytičkou, abychom jí popřáli pevné zdraví a aby jí její elán a dobrá nálada, které kolem sebe šíří, ještě dlouho vydržely.

Moje babička Věra
26. března 2021 Pomáhat je Boží

Moje babička Věra

Moje babička se narodila v roce 1933. Žije sama v bytě a do minulého roku se dokázala o sebe postarat. Již delší dobu nechodí ven, a tak jsem nákupy a pomoc s úklidem v domácnosti zajišťovala já. V lednu 2021 se babičce stala nehoda, kdy v bytě upadla a zůstala uvězněná na toaletě. Po několika hodinách se jí podařilo přivolat pomoc sousedů. Byla převezena do nemocnice a po propuštění bylo jasné, že bude potřebovat někoho, kdo by více pomáhal. Kontaktovala jsem Městskou charitu České Budějovice a požádala o pomoc.  

Poděkování osobní asistenci
26. února 2021 Aktuálně

Poděkování osobní asistenci

Dobrý den. Chtěl bych poděkovat za všechny služby, které vaše organizace pro nás, respektive pro mého otce dlouhodobě zabezpečovala. Jednalo se o osobní asistenci. Musím říct, že do doby, než můj otec zůstal dlouhodobě upoután na lůžko jsem si ani nedovedl představit co péče o takto postiženého člověka obnáší a hlavně jak moc jsou potřebné organizace právě jako ta vaše.

Maël Boissinot
5. října 2020 Pomáhat je Boží

Maël Boissinot

Naše pomoc Osobní asistence se vyplatila i v tomto případě. Mladý, usměvavý muž, připoutaný na vozík, dokončil své bakalářské studium na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. 

Paní Zdeňka Kindlerová (94 let)
5. října 2020 Pomáhat je Boží

Paní Zdeňka Kindlerová (94 let)

Paní Kindlerová je dáma, která prožila plnohodnotný a bohatý život po boku úspěšného a milovaného muže a přes svůj úctyhodný věk je stále plná elánu a radosti ze života.