Tříkrálová sbírka 2023

Začátkem nového roku se můžeme těšit na požehnání třech králů v rámci Tříkrálové sbírky, která má celorepublikový rozsah. V roce 2023 Tříkrálová sbírka připadá na období od 1. do 15. ledna. Děti převlečené za biblické tři krále lidem v ulicích oznamují, že se v Betlémě narodil Spasitel. Kolednici zpívají, přejí šťastný nový rok a předávají drobné dárky – kalendáře a balené cukry, píší na dveře požehnání a prosí přitom o příspěvek. Z výtěžku sbírky jsou každoročně podpořeny stovky záměrů – drobných projektů pro lidi v nouzi. Do nejrozsáhlejší sbírkové akce v České republice se zapojí tisíce dobrovolníků.

Tříkrálovou sbírku můžete také podpořit:

Dárcovská SMS

Pošlete DMS a přispěj do tříkrálové koledy ani ne za minutku.

Více o DMS

 

Výsledky Tříkrálové sbírky 2023

Rozpečetěno
Aktuální výnos 1 971 055 Kč
Rozpečetěných kasiček
490/490

Soutěžte s Tříkrálovou sbírkou!

Vyfoťte se při koledování u monumentu vašeho města – ať už je to kostel, socha nebo nejstarší strom v okolí. Věříme, že každé město a obec má svoji oblíbenou památku. A my ji chceme vidět spolu s našimi králi! Fotky uveřejněte na Instagramu v příspěvku nebo ve story, označte náš profil @trikralova_sbirka a přidejte hashtag #kolednickasoutez.
Více informací najdete na našem Instagramu @trikralova_sbirka https://www.instagram.com/trikralova_sbirka/ 

Zapojte se a soutěžte o skvělé ceny od T-Mobile CZ:                    
3x Samsung Galaxy A13
3x Sluchátka Apple AirPods
3x Apple Watch 6 GPS+Cell
pravidla soutěže zde

Jak Tříkrálová sbírka pomáhá

Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí.

Jak se rozděluje výtěžek Tříkrálové sbírky?

Podle vnitřního klíče Charity ČR se finanční prostředky rozdělí: 65 % vybraných prostředků se vrací Charitám, které je vykoledovaly, dle předem vymezených záměrů, 15 % je určeno na diecézní projekty, 10 % na rozvojové projekty v zahraničí (Bulharsko, Bělorusko), 5 % na projekty Charity Česká republika, 5 % jsou zákonné režie sbírky určené na koordinaci a propagaci.

Kontaktujte nás:

Magda Lejčková, tel.: +420 734 642 935, e-mail: tks@cbudejovice.charita.cz

Aktuálně:

JEDNOTA, spotřební družstvo České Budějovice podpořila Tříkrálovou sbírku 2023
26. ledna 2023 Zprávy z naší Charity

JEDNOTA, spotřební družstvo České Budějovice podpořila Tříkrálovou sbírku 2023

Během prvních dvou lednových týdnů proběhla v prodejnách Trefa a Terno v Jihočeském kraji kampaň, během které zákaznici prodejen mohli ke svému nákupu načíst pomocí kódu deset korun nebo libovolný násobek a tím přispět na Tříkrálovou sbírku 2023.
Celkem se vybralo 92 480 Kč.  

Tříkrálová sbírka je společenská událost. Lidé se těší na koledníky, že přijdou a požehnají jejich domu
17. ledna 2023 Charita Česká republika

Tříkrálová sbírka je společenská událost. Lidé se těší na koledníky, že přijdou a požehnají jejich domu

Zpívání koled, žehnání domácnostem, tři králové, kteří přinášejí radostnou novinu o narození Spasitele, a dary na podporu charitní pomoci lidem v nouzi a lidem ohroženým sociálním vyloučením. To vše charakterizuje oblíbenou celonárodní Tříkrálovou sbírku, kterou pravidelně a každoročně pořádá již od roku 2001 Charita Česká republika a bez níž by si řada lidí počátek nového roku již vůbec nedokázala představit. I letos – ve dnech 1. až 15. ledna 2023 – tedy vyrazily k lidem tříkrálové skupinky, a navázaly tak na starý kolednický zvyk.

Letošní výtěžek Tříkrálové sbírky půjde i na přímou pomoc lidem v tíživé situaci
16. ledna 2023 Aktuálně

Letošní výtěžek Tříkrálové sbírky půjde i na přímou pomoc lidem v tíživé situaci

Letošní výtěžek Tříkrálové sbírky 2023 je mimo jiné určen pro paní Liběnu Charvátovou z Horní Stropnici na úhradu jejích rehabilitací v domácím prostředí a na pořízení kompenzačních pomůcek (invalidní vozík, madla po bytě, polohovací postel apod.).
A co se vlastně událo? 

Jak probíhá Tříkrálová sbírka 2023 v Rožnově
9. ledna 2023 Zprávy z naší Charity

Jak probíhá Tříkrálová sbírka 2023 v Rožnově

Charita České Budějovce již tradičně spolupracuje během Tříkrálové sbírky se ZŠ L. Kuby v Rožnově. Od paní učitelky Pilečkové, která se s dětmi účastní Třikrálové koledy jsme dostali krásný vzkaz: "Není to o tom, vybrat za každou cenu peníze, ale je to tradiční zvyk, který s sebou nese možnost,udělat někomu radost a pomoci potřebným. Jak se říká, i každá koruna pomáhá".

Tříkráloví koledníci s požehnáním a pokladničkami opět přicházejí!
3. ledna 2023 Charita Česká republika

Tříkráloví koledníci s požehnáním a pokladničkami opět přicházejí!

Tříkrálová sbírka 2023 je za dveřmi. Začátkem ledna se opět vydají do ulic skupinky koledníků, aby lidem roznášeli radostné poselství o narození Spasitele. Zpívají či recitují koledy, rozdávají drobné dárky, křídou píší nad dveře požehnání a do zapečetěných pokladniček vybírají peníze na pomoc lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Do nejrozsáhlejší sbírkové akce v České republice se zapojí tisíce dobrovolníků. Navážou tak na starodávný lidový obyčej tříkrálové koledy.

Tříkrálová sbírka 2022 - Lidská štědrost se i v těžké době projevila v maximální míře
9. února 2022 Aktuálně

Tříkrálová sbírka 2022 - Lidská štědrost se i v těžké době projevila v maximální míře

S posledním lednem skončila Tříkrálová sbírka 2022 a Charita Česká republika může s radostí konstatovat, že přinesla rekordní výsledky v celkové podobě 138 milionů. Pozadu v maximech nezůstala ani Charita České Budějovice (dále jen Charita ČB), které dárci celkem věnovali 1 424 060 Kč, tedy téměř o 600 tisíc korun více než před dvěma lety, kdy se naposledy fyzická koleda konala. 

Tříkrálová sbírka překvapila rekordní částkou. Děkujeme všem, kteří se rozhodli pomáhat
4. února 2022 Charita Česká republika

Tříkrálová sbírka překvapila rekordní částkou. Děkujeme všem, kteří se rozhodli pomáhat

Tříkrálová sbírka v letošním roce předčila všechna očekávání a překonala rekord z minulých let. Naši dárci byli mimořádně štědří. Díky nim se na sbírkovém kontě shromáždilo neuvěřitelných 138 356 469 korun, které pomohou lidem v nouzi. Všem dárcům děkujeme!

Tříkrálová sbírka dosáhla letos rekordního výsledku
3. února 2022 Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka dosáhla letos rekordního výsledku

Děkujeme vám všem, kteří myslíte na druhé!

Tříkrálová sbírka na Českobudějovicku bude zřejmě rekordní
17. ledna 2022 Diecézní charita České Budějovice

Tříkrálová sbírka na Českobudějovicku bude zřejmě rekordní

Po roční pauze způsobené koronavirovou epidemií jste se letos od 1. do 16. ledna mohli opět setkat s koledníky Tříkrálové sbírky, ať už v ulicích či přímo před Vašimi dveřmi. Lidé k nim navzdory zhoršující se ekonomické situaci domácností byli nevídaně štědří. To je důkazem toho, že malí koledníci lidem v ulicích chyběli, a že záměry a projekty, které sbírka podporuje, mají podporu široké veřejnosti, a že srdce lidí jsou otevřená.

Koledníky už v ulicích nepotkáte, přesto Tříkrálová sbírka stále pokračuje
17. ledna 2022 Charita Česká republika

Koledníky už v ulicích nepotkáte, přesto Tříkrálová sbírka stále pokračuje

Celkem šestnáct dní, konkrétně od 1. do 16. ledna, jste mohli potkat v ulicích koledníky, kteří prosili o příspěvek pro lidi v nouzi. Nyní již vykoledované peníze sčítáme a celkový výtěžek budeme znát na konci ledna. Koledováním v ulicích však Tříkrálová sbírka ještě nekončí, pokračujeme nadále online cestou.