Osobní asistence

Poskytujeme pomoc, podporu a péči lidem s jakýmkoliv zdravotním omezením od tří let věku až seniorům, kteří mají sníženou soběstačnost. Asistenci poskytujeme v jejich přirozeném domácím prostředí dle jejich individuálních potřeb, možností a schopností při činnostech, které již sami nezvládají. Pomoc osobní asistence zahrnuje: pomoc při hygieně, oblékání, přípravě a podání jídla, doprovody k lékaři, na procházky. Osamělým lidem pomáháme vyplňovat jejich volný čas (trénování paměti, četba, hraní společenských her). Dále poskytujeme pomoc lidem po úrazech v době, kdy nejsou plně soběstační a potřebují krátkodobou pomoc. Služba je poskytována na delší časový úsek – od jedné hodiny po maximálně 7 hodin. Služba je zpoplatněna.

mám zájem o tuto službu

OA

Příklad dobré praxe

Paní Kristýna je po mozkové příhodě, hůř se pohybuje – má ochrnutou levou ruku, trochu i levou nohu a hůře se jí mluví. Po bytě se pohybuje jen na vozíku. Aby mohla být i nadále doma, zjednala si službu osobní asistence ...

Asistentky jí jsou nápomocné ve všech jejich potřebách – ať už jí pomáhají připravit jídlo, při osobní hygieně nebo při běžné údržbě domácnosti. Postupem času se spolu ale vydali i ven, trénují chůzi, jdou na procházku. S paní si vyrazí i s vozíkem do nákupního centra, aby si paní Kristýna mohla ledacos vybrat sama. Během našich služeb se i paní zlepšila komunikace, jelikož se jí snažíme plnohodnotně vyplnit volný čas i trénováním paměti a řeči.

Provozní doba

PO–NE:    6-22 hod., včetně svátků

Kancelář vedoucí služby a sociální pracovnice
PO–PÁ:    7:00–15:30 hod. (dle telefonické domluvy)

 

registr poskytovatelů soc.služeb      popis služby dle registru

Kde nás najdete: Žižkova tř. 309/12, 370 01 České Budějovice - budova Stavounionu

mapa Žižkova 12 orig

Sociální služba je podpořena z rozpočtu Jihočeského kraje a Statutárního města České Budějovice

MM   jihocesky kraj-barevne

Kontaktujte nás:

adresa: Žižkova tř. 309/12, 370 01 České Budějovice
telefon: +420 387 718 295, +420 731 604 411
e-mail: osobni.asistence@cbudejovice.charita.cz

Zuzana Plecerová

Tel.: 387 718 295, 731 604 411
vedoucí Osobní asistence

Mgr. Hana Janečková

sociální pracovnice Osobní asistence