Dům sv. Pavla – Nízkoprahové denní centrum

Služba Nízkoprahové denní centrum (NDC) je určena mužům a ženám bez přístřeší starším 18-ti let. Nehodnotíme, co si klient zaslouží, ale nabízíme pomoc těm, kteří to potřebují. Klienti zde mohou v důstojném prostředí využít zázemí pro osobní hygienu, kuchyňku a výdej teplé polévky zdarma (popřípadě poskytnutí dostupné potravinové pomoci), a zároveň zde mohou, při řešení své složité životní situace, vyhledat pomoc sociálního pracovníka. Služba je poskytována zdarma.

59093798_856680361332163_6942214566923206656_n

Příklad dobré praxe

Jednoho víkendového zimního večera kontaktovala Nízkoprahové denní centrum Městské charity České Budějovice pracovnice nejmenovaného hotelu s dotazem, jak je možné pomoci mladíkovi na ulici. Prý je celý promrzlý, ale velmi slušný a rád by si nechal pomoci. Po telefonu jsme se domluvili, že pána nasměruje do služeb Domu sv. Pavla. V průběhu sociální práce s klientem, v rámci služby Nízkoprahové denní centrum, jsme s pánem pomalu rozplétali jeho životní příběh...

Klienti často bývají zpočátku nejistí a nedůvěřiví. Nicméně díky intenzivní a upřímné sociální práci se nám podařilo „prolomit ledy“ a důvěru mladého muže si získat. Zjistili jsme, že pán sice propadl na nějakou dobu alkoholu, ale nyní se této závislosti snaží sám zbavit a chce s tím pomoci. Jeho rodina se ho však v důsledku závislosti zřekla, a proto své rodiště opustil. Službu pán využíval cca 3 týdny a poté se sám rozhodl podstoupit odbornou léčbu. Před nástupem na léčbu ještě kontaktoval i svou rodinu a podařilo se mu navázat s rodinou opět dobré vztahy, a to mu pro léčbu dodalo potřebnou sílu.

Provozní doba

PO - NE  8:00 - 16:00 hod.

registr poskytovatelů soc.služeb

 

Kde nás najdete: Riegrova 32, 370 01 České Budějovice

mapa DsP final

Sociální služba je podpořena z rozpočtu Jihočeského kraje a Statutárního města České Budějovice.

MM     jihocesky kraj-barevne

Bc. Ivana  Korytová

Tel.: 774 655 355, 387 315 388
sociální pracovnice Domu sv. Pavla