Sbírka potravin

sbirka-potravin_logo_final

více ZDE


Charita České Budějovice se do této sbírky zapojuje každým rokem. Získané potraviny přerozdělujeme do svých sociálních služeb, které dále putují ať už k matkám samoživitelkám, k seniorům, osobám bez domova nebo duševně nemocným atd. 

Kdy se koná?
Sbírka potravin se koná jednou ročně, pravidelně v listopadu.  V den jejího konání mají lidé z celé České republiky možnost zakoupit trvanlivé potraviny a vybrané drogistické zboží a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze.

Partneři sbírky
Pomáhat není nikdy možné bez spolehlivých a věrných partnerů, jimiž jsou v případě Sbírky potravin přední prodejci potravin a drogistického zboží v České republice. Jsou jimi konkrétně společnosti Albert, Billa, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny, ROSSMANN, Tesco a online obchody Rohlik.cz a iTesco.

Komu sbírka pomáhá?
Vybrané potraviny a drogistické zboží putuje do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů, a to přímo ve městech a regionech, kde se sbírka koná. Cesta darovaných potravin a drogerie je tak přímá a krátká a zakoupené jídlo a další věci pomáhají tam, kde chybějí a kde jsou potřeba. Darující veřejnost má prostřednictvím sbírky příležitost pomáhat přímo ve svém regionu, což je vždy ta nejlepší forma.

 

FACEBOOK

Inspirace, co nakoupit