Budějcká Noclenka

 

22-08-19 Noclenka páska

Projekt Budějcká noclenka dává lidem bez domova šanci vyspat se v zimě v teplé posteli v Noclehárně Domu sv. Pavla. Finančním darem v hodnotě 50 Kč tak může zabránit nešťastnému umrznutí člověka bez domova na lavičce v parku.

Více o Budějcké noclence

Zakoupením Budějcké noclenky umožníte člověku bez domova se nejen vyspat v teplé a čisté posteli v Noclehárně Domu sv. Pavla Charity České Budějovice, ale dáte mu tím i naději na nový začátek. Dáte mu tak zároveň možnost najíst se, osprchovat a šanci začít řešit svou složitou životní situaci.

 • Cena noclenky
  Základní cena Noclenky činí 50 Kč. Je to částka odpovídající současné ceně, kterou platí lidé bez domova za přespání v Noclehárně Domu sv. Pavla. Jedná se pouze o symbolický poplatek, který nepokryje reálné náklady spojené s přespáním a osprchováním bezdomovce v Noclehárně. Noclenku je možné zakoupit během celého kalendářního roku, její využití však proběhne převážně v období od 1. října do 31. března. V případě zhoršeného počasí, či v případě akutní potřeby lze však Noclenku využít i v jiném období.
 • Jak to funguje?
  Každá zakoupená Noclenka má přidělené ID Daru (toto číslo vám přijde do potvrzovacího emailu o zaplacení Noclenky), dle kterého je evidovaná. Ověřit, zda již byla Vámi zakoupená Noclenka využita můžete na vyžadání, nebo případě, že se rozhodnete darovat Noclenku konkrétnímu člověku, kontaktujte nás na e-mailu: noclenka@cbudejovice.charita.cz – po zakoupení Noclenky přes www.darujme.cz Vám může být Noclenka vytisknuta a vy ji pak budete moci osobně darovat Vámi zvolenému člověku bez domova.
 • Nárokovost
  Nárok na Noclenku mají všichni lidé bez domova, záleží pouze na počtu darovaných Noclenek. Pokud by však byl počet dostupných Noclenek nedostačující, přednostní nárok na Noclenku budou mít ti, kteří nemají žádný příjem, ani nepobírají dávky hmotné nouze z Úřadu práce.
 • Neuplatněné Noclenky
  Noclenky, které nebudou využité v daném zimním období, se automaticky přesouvají do dalšího období.

Další pomoc lidem bez domova v zimních měsících

Lidem bez domova můžete pomoct také donesením: teplého oblečení (čepice, rukavice, bundy, svetry) · spacáků · zimních bot · spodního prádla · hygieny (sprchový gel, šampony, kartáčky + pasta na zuby, hřebeny, holicí strojky + pěny a dámské hygienické potřeby) do Domu sv. Pavla – Riegrova 32, České Budějovice. Lze také darovat trvanlivé potraviny, typu: těstoviny, konzervy, paštiky, instantní jídla apod., které budou v zimním období rozdávané ať už klientům Domu sv. Pavla nebo terénními sociálními pracovníky přímo v terénu.

 

Chcete dát šanci lidem bez domova? 

Podpořte projekt Budějcká noclenka

Převodem na účet

2021154710/8040   

 

QR platbou

Budějcká stravenka_QR platba

Přes Darujme.cz


Děkujeme všem dárcům za podporu a důvěru.

 

Kontakt: