Dopravní hřiště s Městskou policií Zobrazit fotogalerii
7. srpna 2019 Aktuálně

Dopravní hřiště s Městskou policií

Uživatelé Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež V.I.P. ve spolupráci s Městskou policií si mohli ve čtvrtek vyzkoušet znalost dopravních značek, rychlost a vlastní šikovnost na dětském dopravním hřišti.  

Ve čtvrtek 1. 8. se 14 mladších uživatelů Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež V.I.P. vydalo společně s pracovnicemi na dětské dopravní hřiště. V rámci dlouhodobé spolupráce si totiž Městská policie České Budějovice připravila pro uživatele edukační program. Každému uživateli bylo zapůjčeno kolo a helma a byl mu přidělen policista, který ho kontroloval při projíždění dopravním hřištěm, byly mu zapisovány tzv. trestné body, které na konci stanovily konečné pořadí nejlepších jezdců. Uživatelé si tak vyzkoušeli jízdu dle dopravních předpisů, znalost značek a signalizačních zařízení i bezpečnou jízdu. Dále si každý mohl vyzkoušet jízdu na rychlost na vyznačeném slalomu.
Celá akce se uživatelům NZDM moc líbila a zároveň byla velmi poučná a praktická. Jsme moc rádi, že pracovníci Městské policie věnovali svůj čas a energii uživatelům naší služby.

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci!