Zdravotní pomůcky pro Jiříka z Tříkrálové sbírky 2021
20. srpna 2021 Aktuálně

Zdravotní pomůcky pro Jiříka z Tříkrálové sbírky 2021

Dvaadvacetiletému Jirkovi nikdo neřekne jinak než Jiřík.  Dětská mozková obrna provázená kvadruparézou donutila jeho maminku ve svém životě mnohé změnit a uzpůsobit, ale rozhodně ani jednomu z nich nevzala radost ze života a motivaci zvládat úskalí, která tato nemoc a život přinášejí. A že jich není málo.

Celodenní péči, potřebu pravidelných rehabilitací a nutnost obstarávání nezbytných zdravotních pomůcek ještě doplnila přísná bezlepková dieta. Se vším jsou spojené nemalé náklady. Část pomůcek hrazená zdravotními pojišťovnami bohužel zdaleka nepokryje běžnou potřebu, a právě zde pomohla letošní Tříkrálová sbírka. Díky finanční podpoře určené na zakoupení nezbytných zdravotních pomůcek se může Jiřík, dopoledne ve stacionáři, který navštěvuje, odpoledne a o víkendech s maminkou, cítit nejen psychicky, ale i fyzicky dobře při všech činnostech, které má rád. Ať už je to koupání, procházky, poslech rytmické hudby, ochutnávání surovin, když maminka vaří, či návštěva širší rodiny, kterou Jiřík bezmezně miluje.  

Českobudějovická Charita je s Jiříkovou rodinou v pravidelném kontaktu. Z loňské Tříkrálové sbírky přispěla rodině na zakoupení automobilu, bez kterého už si péči o Jiříka a nezbytné přesuny jeho maminka nedovede ani představit.