Druhý ročník benefiční akce Sochy pro Budějckou stravenku
4. srpna 2021 Aktuálně

Druhý ročník benefiční akce Sochy pro Budějckou stravenku

Ve dnech 5. -7. srpna proběhne v areálu Hoch Špalíček druhý ročník řezbářské show, jejímž cílem bude podpořit projekt Budějcká stravenka. Sochy, které od čtvrtka do soboty vzniknou pod pilami řezbářů Františka Kynčla, Ondřeje Drábka a Rajmunda Holíčka, budou následně nabídnuty k prodeji v Zahradnickém centru Ferenčík. Za celý výtěžek budou zakoupeny šedesátikorunové stravenky.

Stravenky budou odměnou pro ty, kteří se dostali do nepříznivé životní situace, snaží se tuto situaci řešit a pravidelně se zapojují do úklidu veřejných prostor v centru Českých Budějovic. Projekt Budějcká stravenka vznikl v březnu 2020. Od té doby má na svém kontě více než 4000 odpracovaných hodin a účast 120 osob bez domova, pro které je zejména určen.  Dává jim šanci na nový začátek a návrat do běžného života. Přispívá k pořádku ve městě a je prospěšný pro životní prostředí. Projekt Budějcká stravenka je úzce propojen s terénními službami Městské charity České Budějovice a službami Domu sv. Pavla, které nabízejí potřebným sociální poradenství, podporu a zázemí. 

Další příležitostí sledovat sochaře při práci bude výstava Země živitelka, kde od 26. do 31. srpna zastihnete každé pracovní odpoledne u stánku Městské charity České Budějovice pana Františka Kynčla. Budějckou stravenku můžete podpořit nejen koupí sochy, ale i prostřednictvím účtu 2021137363/8040.