Moje babička Věra
26. března 2021 Pomáhat je Boží

Moje babička Věra

Moje babička se narodila v roce 1933. Žije sama v bytě a do minulého roku se dokázala o sebe postarat. Již delší dobu nechodí ven, a tak jsem nákupy a pomoc s úklidem v domácnosti zajišťovala já. V lednu 2021 se babičce stala nehoda, kdy v bytě upadla a zůstala uvězněná na toaletě. Po několika hodinách se jí podařilo přivolat pomoc sousedů. Byla převezena do nemocnice a po propuštění bylo jasné, že bude potřebovat někoho, kdo by více pomáhal. Kontaktovala jsem Městskou charitu České Budějovice a požádala o pomoc.  

Všechny pracovnice, se kterými jsem mluvila, mi velmi ochotně vysvětlily, jak pomoc v charitě funguje. A i přes vytíženost pracovnic a komplikace související s pandemií Covidu, se podařilo uzavřít smlouvy a pomoc pro babičku zajistit. Nejprve se podařilo zajistit dovoz obědů včetně služby souvisejícím s podáváním. Následně se podařilo nastavit i ostatní služby.
 
Pracovnice charity navštěvují babičku každý den a pomáhají jí nejen s činnostmi, které již sama nezvládne, ale poskytují jí i další služby, jako například povídání, předčítání. Jsou se mnou v kontaktu, a pokud je potřeba, informují mě telefonicky. Pro babičku mi pomohly zajistit potřebné kompenzační pomůcky. Zapůjčení kompenzačních pomůcek bylo rychlé a pracovnice mi dala možnost vybrat ty, které budou babičce nejvíce vyhovovat.
 
Chtěla bych touto cestou upřímně a ze srdce poděkovat všem pečovatelkám a osobním asistentkám, které se o babičku starají, za jejich profesionální a lidský přístup. Zároveň chci poděkovat i všem ostatním pracovnicím, se kterými jsem byla v souvislosti se starostí o babičku v kontaktu, za vstřícnost a milý přístup.