Služba pro rodiny s dětmi

 

Poskytujeme služby pro rodiny s dětmi (nebo jednotlivce mající dítě v péči), které se dostaly do krizové životní situace (ztráta zaměstnání, dluhová past, ohrožení ztrátou bydlení, partnerské problémy, rozvod, výchovné problémy dětí, odebrání dětí atd.). Pomáháme rodinám, aby si zachovaly nebo zajistily podmínky pro zdravý vývoj dětí. Služba je poskytována zdarma.

mám zájem o tuto službu

SASANKA a V.I.P. DOČASNĚ POZASTAVUJÍ PŘÍJEM DĚTSKÉHO OBLEČENÍ
 
Naše nevelké skladovací prostory jsou díky vašim darům momentálně plné. Velice si vaší přízně vážíme. Jakmile se vydáme ze zásob, budeme se opět těšit na přírůstky do našeho dětského šatníku.
Pokud si přejete darovat rodinám s dětmi, které se ocitly v nepříznivé životní situaci, něco jiného, než oblečení, kontaktujete prosím předem Jitku Borovkovou:
 
Děkujeme za pochopení.

 

SAS

Příklad dobré praxe

Spolupracujeme s rodinou, která má 3 děti. Rodina se dostala do finanční krize díky ztrátě zaměstnání otce. Maminka má velké zdravotní problémy. Navíc rodina začala uvažovat, že svého syna dá na jinou školu. Rodiče měli podezření, že je syn ve škole šikanován se stran učitelky ...

Rozebrali jsme postupně celou rodinnou situaci, zjistili jsme, že maminka by mohla mít nárok na invalidní důchod, pomohli jsme s prokazováním šikany na škole a také v rozklíčování finanční situace. V současné době má paní invalidní důchod vyřízený. Šikana na škole byla prokázána, syn v současné době dochází ambulantně do střediska výchovné péče, pomáháme s přestupem na jinou školu, komunikujeme s dalšími organizacemi, aby se mohl syn o letních prázdninách účastnit příměstského tábora. Syn je viditelně klidnější, spokojenější a veselejší. Maminka má vyřízený invalidní důchod, rodina začíná být i finančně stabilizovaná. V současné době se společně soustředíme právě na řešení dluhové problematiky.

Provozní doba (ulice jsou v rozvrhu uvedeny jako zázemí služby, ze kterého se do terénu vychází nebo si na tato pracoviště mohou klienti domluvit individuální schůzky)

PO 8:00 – 17:30 (Skuherského 1418/70, ČB 370 01)
ÚT 7:30 – 16:30 (Žižkova 309/12, ČB 370 01)
ST 8:00 – 17:30 (Skuherského 1418/70)
ČT 7:30 – 16:30 (Skuherského 1418/70)
PÁ 7:30 – 16:00 (Skuherského 1418/70)

registr poskytovatelů soc.služeb

popis služby dle registru

 

Kde nás najdete: Skuherského 1418/70, 370 01 České Budějovice

mapy vip orig.

Sociální služba je podpořena z rozpočtu Jihočeského kraje a Statutárního města České Budějovice

MM     jihocesky kraj-barevne

             

Jitka Borovková, DiS.

vedoucí Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež V.I.P.  a služby SASANKA, sociální pracovnice

Bc. Andrea Vrbová

sociální pracovnice - SASANKA, koordinátorka praxe a stáže