Klub pro děti a mládež V.I.P.

Jsme sociální služba, která ti nabízí bezpečný prostor a poskytne pomoc v obtížných životních situacích. Snažíme se ti pomoci v řešení tvé životní situace a společně s tebou najít nejlepší cestu. Služba je poskytována zdarma.

mám zájem o tuto službu

Pozastavujeme příjem oblečení.
 
Naše nevelké skladovací prostory jsou díky vašim darům momentálně plné. Velice si vaší přízně vážíme. Jakmile se vydáme ze zásob, budeme se opět těšit na přírůstky do našeho dětského šatníku.
Pokud si přejete darovat rodinám s dětmi, které se ocitly v nepříznivé životní situaci, něco jiného, než oblečení, kontaktujete prosím předem Jitku Borovkovou:
 
Děkujeme za pochopení.

 

vip

Příklad dobré praxe

Klárka se k nám do služby dostala přes doporučení ve škole na doučování. Nejdříve chodila pouze na doučování, ale později jsme i po promluvě s maminkou nabídli Klárce další programy naší služby ...

Klárku maminka vychovává sama, nemají moc peněz, proto si nemůže ani dovolit Klárce platit kroužky. Klárka se stala naším každodenním uživatelem služby, vždy si u nás udělá úkoly a přípravu do školy, potom je i na program klubíku. Když bylo potřeba, poskytli jsme jí pomůcky do školy- sešity, obaly, pastelky, nůžky, lepidlo. Klárka ráda tvoří a maluje, proto jí moc baví naše výtvarné dílny. Všechny své výtvory si bere domů, kde si je vystavuje. Také je ráda, že s námi může chodit na různé výlety a akce. Například den dětí si moc užila, a když jsme potom mluvili s maminkou, tak se nám svěřila, že je ráda, že Klárka mohla na akci jít, protože ona sama musela být v práci.

Provozní doba
PO  9:30 - 18:00
ÚT  9:30 - 18:00
ST  9:30 - 18:00
ČT  9:30 - 18:00
PÁ  9:30 - 18:00

registr poskytovatelů soc.služeb

popis služby dle registru

 

Kde nás najdete: Skuherského 70, 370 01 České Budějovice

mapy vip orig.

Naše aktivity

ZOO Hluboká

Kdo si hraje s Bertíkem, ten se něco naučí 

Rok 2020 byl pro děti z našeho nízkoprahového zařízení V.I.P. díky projektu "Kdo si hraje s Bertíkem, ten se něco naučí" Nadačního fondu Albert opět rokem plným zážitků. Pravidelné klubíky, kuchařské a výtvarné dílny, sportovní aktivity, prázdninové výlety i jednorázové akce, např. na zahájení a ukončení 149školního roku, mají již několikaletou tradici. Děti se na společná setkání těší, nabízených aktivit si váží a tráví díky nim volný čas v bezpečném a podnětném prostředí. 

Výstřižek

Učíme se po škole 2020

Projekt Učíme se po škole 2020 je u konce. Uživatele a pracovníky NZDM V.I.P. provázel od ledna do září. Vzhledem k nestandardní situaci zaznamenal oproti původnímu plánu určité změny a přinesl celou řadu nových výzev, z nichž největší bylo uzavření škol. Rázem se řada dětí z ekonomicky a sociálně slabých rodin ocitla v situaci, kdy nebyly kvůli absenci nezbytné techniky schopni elektronicky komunikovat se školou. NZDM V.I.P. dva měsíce fungovalo v nouzovém režimu, a ačkoliv bylo pro běžné aktivity uzavřené, poskytovalo dětem a jejich rodinám potřebné technické zázemí, pomáhalo jim s komunikací se školou a s úřady a realizovalo nezbytné doučování. Toto období bylo pro všechny novou zkušeností, která vedla k upevnění důvěry mezi NZDM V.I.P. a cílovou skupinou. Projekt byl podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje a  Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v rámci Podpory integrace romské menšiny v roce 2020.

Sociální služba je podpořena z rozpočtu Jihočeského kraje a Statutárního města České Budějovice

MM  jihocesky kraj-barevne   

Jitka Borovková, DiS.

vedoucí Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež V.I.P.  a služby SASANKA, sociální pracovnice

Bc. Jana Hovorková, DiS.

sociální pracovnice Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež V.I.P./koordinátor praxe a stáže

Mgr. Markéta Švecová

sociální pracovnice Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež V.I.P.

Mgr. Barbora Voborníková

sociální pracovnice Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež V.I.P.