Řezbářská akce na podporu Budějcké Stravenky
30. června 2022 Zprávy z naší Charity

Řezbářská akce na podporu Budějcké Stravenky

I tento rok proběhla v Českých Budějovicích v areálu restaurace Hoch Špalíček řezbářská akce na podporu Budějcké Stravenky.

Řezbář Ondřej Drábek z Choustníku a František Kynčl z Tábora, který je dobrovolníkem od počátku zúčastněným v projektu Budějcká Stravenka, vytvořili během dvou dnů dvě řezby.


Pod rukama Ondřeje vznikl "Muž ve větru" a to doslova, neboť počasí nebylo v první řezbářský den příliš příznivé a zastihl nás i vydatný déšť. Závěr dne však viděla již stvořená socha muže a viděla i nádhernou duhu na obloze nad Českými Budějovicemi. Duha je pro nás nadějí a radostí.
IMG_20220604_190646_752IMG_20220604_190805_935
Hrošík Františka Kynčla viděl modré nebe až následující týden v pátek. To bylo počasí již příznivější, a tak šlo dílo od ruky. František sochal s radostí, vždyť hrošík u pana Hocha, který nám tvorbu v areálu restaurace laskavě zprostředkoval, je již druhým do páru k tomu, který vznikal loni.
IMG_20220623_154042_565IMG_20220623_212929_183
Pan Hoch věnoval jako poděkování finanční prostředky na naši společnou práci s lidmi bez domova v Českých Budějovicích. Jsme mu za příspěvek vděční.

Milý byl i závěr celé akce, kdy spolupracovníci z řad lidí bez domova pomohli s přesunem baculatého hrošíka na čestné místo u vchodu restaurace, za což jim podnik věnoval lahodný pěnivý mok. V nadcházejícím slunném dni vychlazené pivo bodlo.

Pán Bůh zaplať.

Vzniklého hrošíka můžete navštívit v restauraci Hoch Špalíček. No a kam vítr zavál Ondrova Muže? K vidění a ke koupi bude v areálu Zahradního centra Ferenčík v Českých budějovicích v rámci prodejní výstavy, která proběhne během července. Tam si můžete zakoupit i jiné dřevené sochy, které byly vyřezané umělci. Finanční prostředky půjdou na podporu projektu Charity České Budějovice Budějcká stravenka.  

Autor článku: František Kynčl