Dobrota má své místo i ve firmě Faurecia a ve spediční firmě Donicar
13. května 2022 Zprávy z naší Charity

Dobrota má své místo i ve firmě Faurecia a ve spediční firmě Donicar

Rušíme stereotypy o tom, že složité věci se musí rovněž složitě řešit, když máte velkou podporu. Dne 3. května 2022 si tak mohla Charita České Budějovice vyzvednout od firmy Faurecia z Písku kancelářské stoly, skříně, zásuvkové skříňky a doplnit nebo vyměnit tak za funkční.

Prvotní nápad měl Dalibor David - ředitel Charity Písek, který sdělil všem Charitám v českobudějovické diecézi, že má možnost převzít velký počet nábytku od firmy Faurecia, kde se chystalo obnovení kancelářských prostor. Nábytek tak byl nabídnut k dispozici bezplatně, podmínkou však bylo zajištění vlastního odvozu.

Množství odpovídalo nejméně jednomu kamionu, který Charita České Budějovice nevlastní. Byla to příležitost, kterou jsme si nemohli nechat ujít. Oslovili jsme proto dopravní společnost Donicar s.r.o., která zareagovala na naši prosbu s neuvěřitelnou ochotou. Po krátkém vysvětlení situace majiteli společnosti Aloisovi Frühbauerovi, nám bylo slíbeno, že nám této věci pomůže. Slíbeno – uděláno.

IMG-20220504-WA0001IMG-20220504-WA0003IMG-20220504-WA0000

V den stěhování nám pan Frühbauer poslal do Písku prázdný kamion, který se právě vracel ze zahraničí. Ve stejnou dobu několik zaměstnanců z Charity včetně pana ředitele Františka Nestávala připravovali nábytek k odbavení, aby se nezničil a v pořádku dorazil na své místo do Českých Budějovic. Byla to náročná akce, ale stálo to za to!

Touto cestou bychom chtěli poděkovat firmě Faurecia za poskytnutí hezkého nábytku Charitě, panu řediteli Daliboru Dávidovi za zprostředkování celé akce a panu Aloisovi Frühbauerovi a jeho řidiči panu Šindelářovi z firmy Donicar, díky nimž byla úspěšně uskutečněna přeprava nábytku z Písku do Českých Budějovic.