Charita České Budějovice vyhlašuje sbírku trvanlivých potravin pro lidi v nouzi
10. srpna 2022 Zprávy z naší Charity

Charita České Budějovice vyhlašuje sbírku trvanlivých potravin pro lidi v nouzi

Bohužel zásoby potravin jsou téměř vyčerpané a potřebovali bychom je doplnit, abychom i nadále mohli poskytovat potravinovou výpomoc klientům Terénního programu. Sociální pracovníci této služby pomáhají lidem bez domova, kteří aktivně spolupracují s Terénním programem. Jedná se např. o vyřízení osobních dokladů, nalezení bydlení a zaměstnání, vydávání balíčků s potravinami. 

22-08-09 sbírka potravit (IG SIZE FINAL)

Komu budou potraviny ze sbírky určeny? Na potravinovou výpomoc mají nárok lidé, kteří aktivně spolupracují s Terénním programem. Řeší svoji sociální situaci, kterou se za pomoci Terénního programu snaží zlepšovat.

Příklad z praxe:
Pan M. ztratil své bydlení a skončil na ulici, kde byl okraden o své osobní věci a doklady. Navázal spolupráci s TP, sociální pracovníci mu pomáhali s vyřízením osobních dokladů, s nalezením bydlení a zaměstnání. Získával potravinovou výpomoc, která mu pomohla zvládnout nelehkou životní situaci. Nyní pan M. bydlí a ubytovně a má zaměstnání.

„Mě nezajímá dav. Kdybych viděla davy ubožáků, nikdy bych nemohla svoji práci začít. Zajímá mě jen můj bližní, jednotlivec, tomu mohu pomoci, a tak pomáhám.“
- Matka Tereza (římsko-katolická jeptiška 1910 – 1997)

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!❤️