Tříkrálová sbírka 2020 přispěla k obnově vozového parku českobudějovické Charity
16. dubna 2021 Aktuálně

Tříkrálová sbírka 2020 přispěla k obnově vozového parku českobudějovické Charity

Pečovatelská služba Městské charity České Budějovice poskytuje svoje služby osobám s omezenou soběstačností na území celého ORP České Budějovice. V průběhu loňského roku ji při kapacitě 19 uživatelů v daný moment využilo celkem 414 uživatelů. Při tompo objemu smluv a s dvaceti sedmi pracovníky v přímé péči je velmi důležitá logistika a kvalitní vozový park.

Jedním z nejvýznamnějších zdrojů obnovy vozového parku městské Charity je každoročně Tříkrálová sbírka. Z výtěžku TKS 2020 byly pro účely pečovatelské služby pořízeny 2 osobní automobily Škoda Citigo.

Jejich kvality už jsou několik měsíců prověřovány v provozu a jelikož převážnou většinu pracovníků pečovatelské služby tvoří ženy, jsou vzhledem ke svým jízdním vlastnostem a velikosti velmi oblíbené. První z nich můžete potkat ve všední dny od 6 do 20 a o víkendech od 6:30 do 18 hodin např. v Roudném, Lišově, České Lhotě, Nové Vsi, Drahotěšicích, Boršově nad Vltavou, Rudolfově na Dobré Vodě či na Hluboké, druhý se pohybuje po okrajových částech Českých Budějovic a v přilehlých obcích.  

Oba automobily slouží zejména k dopravě pracovníků pečovatelské služby za uživateli, ale výjimkou není ani doprava uživatelů k lékaři, na rehabilitace, popřípadě i na nákup, když si ho uživatel s podporou pečovatelské služby přeje obstarat sám.